Online Rezervasyon
0 (212) 570 50 44 pbx
Norveç hava yolları kampanyaları

NORVEÇ HAKKINDA

Oslo Şehir Rehberi

Yaklaşık 343 göl ve körfezde yer alan 40 adanın oluşturduğu Oslo, Norveç'in başkentidir. Norveç'in güneybatısında, Oslo Körfezi'nin baş tarafında yer alan Oslo, en güzel İskandinav kentlerindendir. Norveç Hükümeti, Parlemento ve Kraliyet Sarayı bu kentte yer almaktadır. Körfeze 100 km kıyısı bulunan ve merkeze yakın alanlarda geniş ormanlara sahip başkent, bir doğa ve su kentidir.

  Tümünü Göster

 • Gezilebilecek Yerler

  Oslo, ekilebilir toprakları, çok sayıda eğlence alanları, parkları, engin ormanları ve panoramik körfez manzaralarının yanı sıra yaklaşık 50 müzeyi ve çok sayıda sanat galerisini bünyesinde barındırmaktadır. 

  Kent merkezinde yer alan Akershus Hisarı (Akershus Festning), 13. yüzyıla dayanan bir kraliyet binası ve Ortaçağ kalesidir. 

  Vigeland heykel parkı (Vigelandsparken), Norveç'in en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden biridir. Bu heykel parkı, Gustov Vigeland tarafından yapılmış 200 granit, bronz ve dökme demir heykele ev sahipliği yapmaktadır. 

  TusenFryd Eğlence Parkı, Norveç'in en önemli luna parkıdır. Bu park, bulundurduğu 33 eğlence aracı, 74 oyun alanı ve 33 restoranla özellikle çocuklu aileler için mükemmel bir yerdir. Ayrıca, parkta çok çeşitli spor aktivitelerine ve biniciliğe imkan tanıyan alanlar da bulunur.

  Bagdoy yarımadasında bulunan Viking Gemi Müzesi (Vikingskipshuset), Kültürel Miras Üniversite Müzesi (University Museum of Cultural Heritage)'nin bir bölümünü oluşturur. Bu büyüleyici müze, Oslofjord (Oslo Körfezi) bölgesinden çıkarılan üç Viking gemisine ev sahipliği yapar. 9. yüzyılda meşe ağacından inşa edilmiş bu gemiler, en mükemmel Viking gemilerindendir. 

  Ulusal Galeri (Nasjonalgalleriet), 19. yüzyıldan günümüze dek uzanan döneme ait Norveç, İskandinav ve uluslararası çalışmaları kapsayan zengin bir koleksiyona sahiptir. 

  Kon-Tiki Müzesi, Thor Heyerdahl'un seferlerinden botlar ve eserlerden oluşan bir koleksiyona ev sahipliği yapmaktadır. Easter Adası, Peru ve Doğu Polinezya'dan çıkarılan çok sayıda arkeolojik kalıntılar bu müzede sergilenmektedir.
 • Kültür ve Eğlence

  Oslo, çok yönlü bir kültür birikimine sahiptir. Halk oyunu, opera, tiyatro, müzik, konserler ve yıl boyunca düzenlenen çok sayıda festivaller bu kültürel çeşitliliğin yansımalarıdır. 

  Oslo Ulusal Tiyatrosu, her yıl düzenlenen Ululslararası Ibsen Sahne Festivali'ne ev sahipliği yapar. Ulusal Tiyatro, Torsovteatret ve Norveç Tiyatrosu'nu bünyesinde barındırır. Oslo Nye Tiyatrosu, kentte bulunan diğer bir önemli performans merkezidir. 

  Oslo Konser Salonu'nda sahne alan Oslo Filarmonik Orkestrası, Norveç Ulusal Operası ve Oslo Katedral Korosu kentin önemli müzikal değerleridir. Norveç Ulusal Balesi, Norveç Operası'nda oyunlarını sergilemektedir. 

  40.000 kişilik Valle Voin ve 10.000 izleyici kapasitesine sahip Oslo Spektrum dünyaca ünlü sanatçıların yıl boyunca sahne aldığı kentteki önemli merkezlerdendir. 

  Kentin Oslo Körfezi ile ormanlık tepeler arasında yerleşmiş olması çok sayıda aktiviteye olanak tanımaktadır. Yürüyüş, botlarla yapılan gezintiler, dağ bisikleti, golf, kayak, yüzme ve kente bir feribot uzaklıktaki ada plajlarında güneşlenmek gibi birçok eğlence ve dinlenme akivitesinin içerisinde yer almak istiyorsanız Oslo'ya mutlaka gelmelisiniz. 

  Dünyaca ünlü Holmenkollen Kayak Atlama (Holmenkollen Ski Jump), 2600 km uzunluğundaki kayak pistleri, Tryvann Kış Mevsimi Parkı, kent merkezinde bulunan Narvisen'de buz pateni kentin sunmuş olduğu çok sayıda kış sporu imkanlarından birkaç örnektir. 

  Oslo gece hayatı çok yönlü ve sınırsız alternatifler sunan bir eğlence dünyasına sahiptir. Kent gece kulüpleri, barlar, kafeler, meyhaneler, diskolar ve diğer eğlence mekanlarıyla dolup taşmaktadır. Dj'ler eşliğinde bu mekanlarda eğlenmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. 

  Aker Brygge, kentin ana caddesi olan Karl Johan, Grünerlokkeat ve Majorstua bar, kulüp ve dans mekanlarıyla dopdolu başlıca eğlence merkezleridir.
 • Yeme İçme

  Oslo mutfağı, çok çeşitli yerel lezzetler ve insanın iştahını kabartan dünya mutfaklarından örneklerle çıkar karşımıza. Kentin oldukça büyük ve ekilebilir toprakları taze ve kaliteli ürünlerin biçilmesine olanak tanır. Kentin en önemli malzemelerinden olan etin yanı sıra vahşi doğanın varlığı ve su alanlarının bol olması balık ve av etinin kent mutfağının baş köşesinde yerini almasını sağlamıştır. 

  Köy yemekleri, lezzetli balık çeşitleri, geyik eti ve av eti kent mutfağının başlıca malzemeleridir.
 • Alışveriş

  Kentteki alışveriş dünyası hemen hemen her şeyi bünyesinde barındırır. Büyük alışveriş merkezleri, mağazalar, alışveriş caddeleri, özel butikler, küçük dükkanlar, pazarlar, büyüleyici antikacılar, uluslararası markalar ve yerel el sanatlarının satıldığı alışveriş yerleri tüm meraklıları memnun edecek donanıma sahip bir kentin varlığına işaret eder. 

  Kentin en önemli yaya caddesi olarak karşımıza çıkan Karl Johans, kentin en önemli alışveriş bölgelerindendir. Caddenin erafında dünyaca ünlü outlet zincirleri bulunmaktadır. Ayrıca buralarda mağazalar, ayakkabı dükkanları ve mobilya mağazaları bulunmaktadır. 

  Majorstuen'da bulunan Bogstadveien ve Hegdehaugsveien caddeleri, lüks markalara ait dükkanlar, kıyafet ve giysi mağazalarıyla doludur. 

  Majorstuen, Bygdoy Alle ve Grünerlokka, kentin başlıca alışveriş yerleri arasındaki yerlerini alırlar.

 

Norveç Hava Yollar (212) 570 50 44

Norveç hava yolları için oluşturduğumuz web sayfasının menünün altında bulunan uçak bileti arama kısmından hangi hava yolunda hangi uçuşlar var, saat kaçta, ücreti ne kadar, en ucuz hangisi diye araştırma yapıp istediğiniz bileti, kredi kartı veya havale ile satın alabilirsiniz. Dilerseniz bizi (212) 570 5044 nolu numaradan arayarak size özel tanımlıyacağımız indirimleri ve kampanyaları kullanarak daha avantajlı bir şekilde Norveç'a uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Copyright © 2013 NORVEÇ HAVAYOLLARI
Bu web sitesi 4K Grup LTD ŞTİ. tarafından oluşturulmuştur.